DRD ČASOMÍRA

je více než jen měření času. Naše portfolio služeb je mnohem širší.
Umíme zjednodušit práci organizátorům a zvýšit úroveň každého závodu.

Kontaktujte nás, rádi vám nabídneme řešení pro váš závod.

K měření času používáme výhradně profesionální čipovou technologii německé firmy RACE RESUL, která je lídrem v oboru sportovní časomíry. Zařízením této firmy se měří největší městské i terénní běžecké závody, UCI World Tour, elitní triatlony, nebo komplet světová série Spartan Race®.
Na serverech stejné firmy je provozována i webová platforma my.raceresult.com přes kterou probíhá registrace, vlastní měření závodu i následný výsledkový servis.

Je tak zaručena 100% kompatibilita a nejlepší podmínky pro hladký průběh každé sportovní akce.

Příprava závodu

Každá sportovní akce je jedinečná a proto nepoužíváme univerzální šablony. Namísto toho připravujeme řešení na míru, které vystihuje atmosféru konkrétního závodu.

Naše práce většinou začíná již několik měsíců před samotnou akcí, kdy se otevírá online registrace, určují se místa měření mezičasů, pracuje se na grafickém stylu prezentace výsledků a ladí se spousta dalších drobností, které dohromady dělají závod unikátním.

Je to bezesporu nejkreativnější část přípravy, máme prostor a čas si s organizátory vše v klidu probrat tak, aby to na 100% splňovalo jejich očekávání a představu o tom, jak má jejich závod ve výsledku vypadat.

Závodní den

Závodníci se před startem chtějí rozcvičovat, ne postávat v dlouhých frontách na výdej čipů a čísel. Optimalizovali jsme proto systém odbavení na místě a minimalizovali tak dobu nutnou pro prezenci.

Měřící čipy mohou být jednorázové, nalepené na startovním čísle, nebo vratné, upevněné nad kotník, nebo přední vidlici kola. Vratné čipy jsou ekologicky šetrnějším a levnějším řešením, které ale vyžaduje trochu více úsilí v den závodu. Jsou proto vhodné spíše pro menší a středně velké závody.

Doporučujeme na trasu přidat i několik měření mezičasů a získat tak online přehled o vývoji závodu. Tyto mezičasy lze použít pro následné vyhodnocení pořadí na prémii, měření rychlostních úseků (např. nejrychlejší zdolání kopce), personifikaci fotek, videí a další.

Výsledkový servis

Z naměřených časů je třeba umět sestavit pořadí a výsledky pak vhodně prezentovat.

Náš systém umožnuje stanovit v reálném čase i složitější výsledkové sestavy, jako je například průběžné pořadí při časovce, etapovém závodě anebo dlouhodobém seriálu závodů. Stejně tak lze měřit štafetové závody anebo počítat týmová hodnocení na základě libovolně stanovených kritérii.

Průběžné výsledky z tratě jsou živě přenášeny na webové stránky závodu a na led obrazovku v zázemí. Výsledkové sestavy je možné tisknout na barevné tiskárně. Samozřejmostí jsou podklady pro moderátora informujícího o dění na trase a v cíli závodu.

Po skončení akce, každý účastník obdrží personifikovaný email s jeho výsledkem a elektronickým diplomem.
Velmi oblíbená jsou i krátká videa z trasy a cíle, která ukazují závodní úsilý konkrétního sportovce.